stay tuned
do find us on
ARCHIVE

Thu 21.09.2017 # 20:15 # Muziekgebouw ’t IJ Amsterdam (NL)
https://www.muziekgebouw.nl/agenda/Concerten/6733/Het_Collectief/Pierrot_Lunaire/

Vier Stücke opus 5, A. BERG     
Transfigured Night, A. SCHÖNBERG
Pierrrot lunaire, A. SCHÖNBERG

Het Collectief ::: Marianne Pousseur, Sprechstimme ::: Reinbert de Leeuw, conductor ::: Klaas Verpoest, video


Sat 23.09.2017 # 20:00 # Festival der Voorkempen Schilde (B)
http://www.festivaldervoorkempen.be

Sonata for 2 Piano’s and Percussion, B. BARTOK
Contrasts, B. BARTOK
Sonata for Violin Solo, B. BARTOK
Music for 3 Instruments, B. VAN CAMP

Thomas Dieltjens, piano ::: Wibert Aerts, violin ::: Julien Hervé, clarinet ::: Piet Kuijken ::: Tom De Cock, percussion ::: Alexander Ponet, percussion


Sun 24.09.2017 # 11:00 # KPSK Kasteel Cortewalle Beveren-Waas (B)
https://www.tervesten.be

Podhaka, L. JANECEK
Vier Stücke opus 5, A. BERG     
Clarinet Trio, J. BRAHMS
AER, B. FURRER

Thomas Dieltjens, piano ::: Julien Hervé, clarinet ::: Martijn Vink, cello


Sat 14.10.2017 # 20:00 # Espace Senghor Etterbeek (B)
http://www.senghor.be/morton-feldman-crippled-symmetry/

Crippled Symmetry, M. FELDMAN

Thomas Dieltjens, piano & celesta ::: Toon Fret, flutes ::: Tom De Cock, percussion :::  Klaas Verpoest, video


Sat 21.10.2017 # NTB # TRANSIT Festival Leuven (B)
http://www.festival2021.be/nl/transit/concert/zuidam-van-camp-furrer

NEW WORK, R. ZUIDAM (world première)
Music for 3 Instruments, B. VAN CAMP
AER, B. FURRER

Het Collectief ::: Katrien Baerts, soprano


Sat 04.11.2017 # 20:00 # BOZAR – Les Brigittines Brussels (B)
http://www.bozar.be/nl/activities/124719-het-collectief

Ragtime for 11 Instruments, I. STRAVINSKY
TemA, H. LACHENMANN
Sonata Erotica, E. SCHULHOFF
Serenade, A. SCHNITTKE
Rapsodie nègre, F. POULENC
Musique d’ameublement, E. SATIE
Pavan Nr 2 after Purcell, P.M. DAVIES
Karawane, H. BALL

Het Collectief & guests ::: NN, soprano


Fri 10.11.2017 # 20:30 # November Music Festival Den Bosch (NL)
http://novembermusic.net/programma/het-collectief-katrien-baerts

NEW WORK, R. ZUIDAM (world première)
Music for 3 Instruments, B. VAN CAMP
AER, B. FURRER

Het Collectief ::: Katrien Baerts, soprano


Sat 16.12.2017 # 20:00 # Musis Stadstheater Arnhem (NL)
https://www.arnhemsepodia.nl/programma/Klassiek/Klassiek/?p=3#modal=/programma/4540/Meesterstukken_van_Schonberg_Messiaen/Reinbert_de_Leeuw_Het_Collectief/
Pierrot lunaire, A. SCHÖNBERG
Quatuor pour la fin du temps, I. MESSIAEN

Het Collectief ::: Marianne Pousseur, Sprechstimme ::: Reinbert de Leeuw, conductor ::: Klaas Verpoest, video


Tue 16.01.2018 # 12:00 # International Valetta Baroque Festival La Valetta (MALTA)
http://vallettabaroquefestival.com.mt/index.php/programme

A Musical Offering ‘revisited’, J.S. BACH

Het Collectief


Sat 20.01.2018 # 20:15 # Sint-Pieterskerk Leut (CC Maasmechelen) (B)
http://www.ccmaasmechelen.be/programma/bach-leut-8-het-collectief

‘Die Kunst der Fuge, eine Anamorphose’
Selection from The Art of Fugue, J.S. BACH
Anamorphoses, J. SCHÖLLHORN

Thomas Dieltjens, piano ::: Wibert Aerts, violin ::: Vincent Hepp, alto ::: Martijn Vink, cello ::: Jonathan Focquaert, double bass ::: Toon Fret, flute ::: Julien Hervé, (bass)clarinet ::: Tomonori Takeda, (bass)clarinet ::: Bruce Richards, French horn ::: Philippe Ranallo, trumpet ::: Alain Pire, trombone ::: Pascal Rousseau, tuba ::: Philippe Thuriot, accordion ::: Johannes Schöllhorn, conductor


Sun 04.02.2018 # 11:00 # CC Hasselt (B)
https://www.ccha.be

Piano Quartet, G. MAHLER
Transfigured Night, A. SCHÖNBERG
Suite Opus 23, E. KORNGOLD

Thomas Dieltjens, piano ::: Wibert Aerts, violin ::: Vincent Hepp, violin & alto ::: Martijn Vink, cello


Mon 26.02.2018 # 09:15 – 11:15 – 13:45 # Concertgebouw Brugge (B)
https://www.concertgebouw.be/nl/#modalOpen

‘Eersteklasconcerten’

Het Collectief in collaboration with MUSICA


Tue 27.02.2018 # 09:15 – 11:15 – 13:45 # Concertgebouw Brugge (B)
https://www.concertgebouw.be/nl/#modalOpen

‘Eersteklasconcerten’

Het Collectief in collaboration with MUSICA


Thu 01.03.2018 # 09:15 – 11:15 – 13:45 # Concertgebouw Brugge (B)
https://www.concertgebouw.be/nl/#modalOpen

‘Eersteklasconcerten’

Het Collectief in collaboration with MUSICA


Thu 08.03.2018 # 20:30 # CC Ter Dilft Bornem - Kasteel d’Ursel Hingene (B)
http://www.terdilft.be/activiteitendetail/3376/mahler-schnberg-korngold

Piano Quartet, G. MAHLER
Transfigured Night, A. SCHÖNBERG
Suite Opus 23, E. KORNGOLD

Thomas Dieltjens, piano ::: Wibert Aerts, violin ::: Vincent Hepp, violin & alto ::: Martijn Vink, cello


Fri 09.03.2018 # 20:30 # CC Strombeek - Sacristie Abdijkerk Grimbergen (B)
https://www.ccstrombeek.be/index.php/hetcollectief

Piano Quartet, G. MAHLER
Transfigured Night, A. SCHÖNBERG
Suite Opus 23, E. KORNGOLD

Thomas Dieltjens, piano ::: Wibert Aerts, violin ::: Vincent Hepp, violin & alto ::: Martijn Vink, cello


Mon 26.03.2018 # 09:15 – 11:15 – 13:45 # deSingel Antwerpen (B)
https://desingel.be/nl/programma/muziek/eersteklasconcerten-2018-een-interactief-belevingsparcours-voor-kinderen-van-het-eerste-leerjaar?id=a0Jb000001wOHkrEAG

‘Eersteklasconcerten’

Het Collectief in collaboration with MUSICA


Tue 27.03.2018 # 09:15 – 11:15 – 13:45 # deSingel Antwerpen (B)
https://desingel.be/nl/programma/muziek/eersteklasconcerten-2018-een-interactief-belevingsparcours-voor-kinderen-van-het-eerste-leerjaar?id=a0Jb000001wOHkrEAG

‘Eersteklasconcerten’

Het Collectief in collaboration with MUSICA


Thu 29.03.2018  # 12:30 # Concerts du Midi Liège (B)
http://midiliege.be

Suite from ‘L’Histoire du Soldat’, I. STRAVINSKI
Prélude à l’après-midi d’un faune (arr. T. Mulleman), C. DEBUSSY
Kammersymphonie opus 9 (arr. A. WEBERN), A. SCHÖNBERG

Het Collectief


Fri 13.04.2018  # 18:00 # BRIDGES festival – Konzerthaus Wien (A)
https://www.konzerthaus.at/konzert/eventid/54886

Lagrein, J.M. STAUD
Space Factory VI, A. FUENTES
Omaggio, A. FUENTES
AER, B. FURRER
Kammersymphonie opus 9 (arr. A. Webern), A. SCHOENBERG

Het Collectief ::: Yannick Willox, sound engineer


Wed 25.04.2018  # 20:00 # KORTRIJK festival (B)
http://wildewesten.be/nl/festival/festival-van-vlaanderen-kortrijk-2017

NoaNoa, K. SAARIAHO
Garrigue, T. MURAIL
Lagrein, J. STAUD
AER, B. FURRER
De toutes fleurs, G. DE MACHAUT

Het Collectief & guests


Fri 18.05.2018 - 19:00 Festival SONIK - Théâtre Max Jacob, 2 Boulevard Dupleix, 29000 Quimper (F)
http://www.theatre-cornouaille.fr/component/flexicontent/item/723-vienne-lunaire?Itemid=215

Four pieces opus 5, A. BERG
Transfigured Night (arr. E. Steuermann), A. SCHOENBERG
Pierrot lunaire, A. SCHOENBERG

Het Collectief ::: Marianne Pousseur, Sprechstimme ::: Reinbert de Leeuw, conductor ::: Klaas Verpoest, video


Sat 02.06.2018 # 20:00 # Kraakhuis - De Bijloke Gent (B)
http://www.bijloke.be/programma/315/Spectralisme/HET_COLLECTIEF/

Fluxus-static friction, F. D’HAENE
Vortex temporum, G. GRISEY

Het Collectief ::: Vincent Hepp, alto ::: Robin Engelen, conductor